• Maszyny czyszczące do części e-mobilnych

Czyszczenie elementów składowych w e-mobilności

Elektromobilność z napędem akumulatorowym lub z napędem ogniw paliwowych oraz rozwój innowacyjnych systemów wspomagających stawiają czyszczenie elementów składowych przed nowymi i zmienionymi zadaniami. Zastosowania czyszczące przesuwają się częściowo do procesu montażu. Przyczyną są między innymi cząsteczki, które na przykład są wprowadzane przez procesy łączenia lub z częściami od dostawców zewnętrznych i stanowią ryzyko działania (np. zwarcie). Cienkie jak włos materiały katod i anod do płyt bipolarnych muszą zostać uwolnione od pozostałości na poziomie cząsteczkowym i powierzchniowym. Trend polegający na łączeniu sklejanym sprawia, że częściowo wymagana jest wyższa czystość na poziomie powierzchniowym i cząsteczkowym. Również nowe rozwiązania budownictwa lekkiego, materiałowe i produkcyjne wymagają dopasowanych procesów czyszczenia. Do tego dochodzą elementy konstrukcyjne do systemów istotnych ze względu na bezpieczeństwo, jak np. kierowanie, hamowanie i ABS. Ecoclean dla takich zastosowań projektuje i produkuje rozwiązania czyszczące optymalnie dobrane do zastosowania, które oprócz wymaganej czystości na poziomie cząsteczkowym i powierzchniowym zapewniają najwyższy stopień elastyczności i ekonomiczności.


Technologie czyszczące dla e-mobilności

Ecoclean to kompleksowy dostawca przyszłościowych, dostępnych na całym świecie rozwiązań do przemysłowego czyszczenia elementów składowych, wodnej obróbki powierzchniowej i dobranej na miarę automatyzacji. Dostępne są różne systemy do czyszczenia na sucho i na mokro, które są dopasowane do specyficznych wymagań i zastosowań producentów pojazdów i dostawców (np. proces produkcji, zabrudzenie, wymagania czystości, przepustowość, waga, czasy taktów), także do połączonego zastosowania w jednej instalacji. Dla wydajnego czyszczenia, na przykład części układów zmiany biegów, hamowania i kierowania, nasze obszerne portfolio zawiera oparte na wodzie i przyjazne dla środowiska instalacje do czyszczenia rozpuszczalnikami. Aktywację, na przykład tarcz hamulcowych, przed powlekaniem dla uniknięcia korozji i redukcji drobnego pyłu z naszymi rozwiązaniami do obróbki powierzchniowej można przeprowadzić równie efektywnie i wydajnie, jak np. czyszczenie spoin spawalniczych na częściach nadwozia.

Obszerne know-how w zakresie czyszczenia w e-mobilności

Dla zgodnego z wymaganiami, zrównoważonego i wydajnego rozwiązania bardzo różnych problemów w przemyśle motoryzacyjnym i u dostawców z jednej strony wymagane jest obszerne technologiczne know-how. Z drugiej strony konieczna jest wiedza o różnych zastosowaniach. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu, naszemu wczesnemu zaangażowaniu w e-mobilność oraz licznym zrealizowanym przez nas projektom dla OEM i dostawców na całym globie - spełniamy obydwa warunki. To w połączeniu z bogatym wyposażeniem naszych centrów technologicznych umożliwia nam przeprowadzenie prób czyszczenia z oryginalnie zabrudzonymi częściami w warunkach zbliżonych do warunków produkcyjnych dla każdego zlecenia związanego z oczyszczaniem w branży e-mobilności. Tak na podstawie materiału, geometrii komponentu, zabrudzenia, wymogów czystości i przepustowości powstają elastyczne, optymalne pod względem technicznym i ekonomicznym rozwiązania czyszczące z automatyzacją.

clear
Downloadform pdf pl