O Grupie SBS Ecoclean

Grupa SBS Ecoclean łączy marki Ecoclean, UCM i Mhitraa i zatrudnia ok. 900 pracowników w dziewięciu krajach.

W 11 zakładach na świecie opracowujemy, produkujemy i sprzedajemy maszyny, systemy i usługi do przemysłowych zastosowań w obszarach takich jak mycie i odtłuszczanie części, precyzyjne mycie ultradźwiękowe, wysokociśnieniowe gratowanie wodą, przygotowanie i obróbka powierzchni.

Nasze centra kompetencyjne w Monschau i Filderstadt (Niemcy) są pionierami w swojej branży i zapewniają wsparcie operacyjne dla członków Grupy na całym świecie poprzez badania, rozwój i innowacje.

W naszych  Centrach Testowych klienci mogą liczyć na nasze doświadczenie i wsparcie techniczne w przeprowadzaniu testów mycia z wykorzystaniem rzeczywistych części z ich linii produkcyjnych.

Nasze rozwiązania w myciu detali i obróbce powierzchni mogą być łatwo zintegrowane z istniejącymi liniami produkcyjnymi i montażowymi.  

Ponieważ nasi klienci wymagają więcej niż tylko części zamienne, inspekcje i serwisy, nasze usługi obejmują również modyfikacje i konsulting pod kątem wydajności energetycznej, optymalizacji zasobów i ograniczenia emisji CO².

A ponieważ wiemy jak ważne dla optymalnego rezultatu mycia detali i obróbki powierzchni jest szkolenie, oferujemy w naszej Akademiiseminaria, szkolenia i specjalistyczne doradztwo.  

[Translate to Polnisch:] Hauptquartier SBS Ecoclean Group Frankfurt am Main

Frankfurt am Main (DE)

[Translate to Polnisch:] Ecoclean GmbH Filderstadt

Filderstadt (DE)

Ecoclean GmbH Monschau

Monschau (DE)

Ecoclean Technologies S.A.S Le Mans

Le Mans (FR)

UCM AG Rheineck

Rheineck (CH)

[Translate to Polnisch:] Ecoclean UK Alcester

Warwick (UK)

Ecoclean Technologies spol. s r.o. Oslavany

Oslavany (CZ)

[Translate to Polnisch:] Ecoclean Inc. Southfield (MI)

Southfield (US)

SBS ECOCLEAN MÉXICO, S.A. DE C.V. Querétaro

Guanajuato (MX)

[Translate to Polnisch:] Ecoclean Machinery (Shanghai) Co., Ltd.

Shanghai (CN)

Ecoclean Machines Private Limited Pune

Pune (IN)


Intro Text

Historia

Z biegiem czasu ...

 • 2024

  Synergia dla siły: Połączenie Ecoclean India i Mhitraa Engineering.

  Grupa SBS Ecoclean koncentruje swoje zasoby i doświadczenie w Indiach. Razem w jednej lokalizacji, Mhitraa i Ecoclean India wzmacniają pozycję Grupy w kraju i stwarzają więcej możliwości rozwoju i innowacji. Ta fuzja zwiększa zadowolenie i satysfakcję klientów dzięki ujednoliconemu podejściu w Indiach.

   

 • 2023

  Grupa SBS Ecoclean proaktywnie reaguje na zmiany transformacyjne w różnych branżach.

  Ecoclean dywersyfikuje swoje portfolio rozwiązań, aby zaspokoić pojawiające się potrzeby, takie jak te związane z transformacją energetyczną, zrównoważonym rozwojem i postępem technologicznym. W szczególności Ecoclean rozszerza swoją ofertę w zakresie czyszczenia komponentów przemysłowych, obróbki powierzchni i automatyzacji, aby spełnić specyficzne wymagania branży zaawansowanych technologii i wysokiej czystości, a także technologii medycznej. Ponadto współpraca Ecoclean z Centrum Badań nad Energią Słoneczną i Wodorem Badenii-Wirtembergii (ZSW) od 2023 r. stanowi znaczący krok w kierunku zrównoważonych rozwiązań energetycznych. Dzięki tym inicjatywom Grupa wyprzedza zmiany w branży i stawia czoła przyszłym wyzwaniom i megatrendom.

   

 • 2023

  Ecoclean wchodzi w industrializację technologii przyszłości – Rozwój skalowalnych instalacji elektrolizy

  Elektroliza jest kluczową technologią na drodze do neutralności węglowej. Aby skutecznie i trwale wdrożyć tę technologię, należy szybko opracować i wdrożyć do produkcji seryjnej konkurencyjne na rynku międzynarodowym i skalowalne instalacje elektrolizy o mocy rzędu megawatów. Ecoclean GmbH podejmuje to zadanie wspólnie z Centrum Badań nad Energią Słoneczną i Wodorem Badenii-Wirtembergii (ZSW). Firma, znana już jako producent systemów do przemysłowego czyszczenia części, rozszerza tym samym zakres swojej działalności o technologię przyszłości. Więcej na www.ecolyzer.com

 • 2023

  Rozpoczyna się kolejny rozdział: Inauguracja nowego zakładu w Pune!

  W celu rozszerzenia działalności i zwiększenia wydajności produkcji, Ecoclean India przeniosła swoje biuro i fabrykę do nowej lokalizacji w Bhosari, Pune. Najnowocześniejszy obiekt może pochwalić się najnowocześniejszą technologią i nowoczesnymi udogodnieniami, pozycjonując firmę na stały wzrost i sukces. Nowy obiekt zajmuje ponad 22 000 stóp kwadratowych i zawiera zaawansowany sprzęt do czyszczenia części przemysłowych, czyszczenia ultradźwiękowego i rozwiązań w zakresie obróbki powierzchni. Więcej na www.ecoclean-india.com

   

 • 2022

  Ecoclean rozszerza możliwości w zakresie prób czyszczenia w technologii medycznej – Nowe centrum testowe dla aplikacji czyszczących MedTech

  O tym, która koncepcja systemu jest właściwa z punktu widzenia czystości i ekonomiczności, decydują testy czyszczenia z oryginalnymi komponentami lub próbkami testowymi. W zakładzie w Monschau Ecoclean uruchomił w 2022 r. centrum testowe z pomieszczeniem czystym, które koncentruje się na ultraprecyzyjnym czyszczeniu komponentów MedTech. Pozwala to na specyficzne dla produktu opracowanie procesów czyszczenia i parametrów procesu, jak również zapewnia, że każda część jest traktowana z zatwierdzonymi parametrami procesu i że wymagana czystość jest osiągana w sposób stabilny i powtarzalny.

 • 2022

  Ecoclean rozszerza możliwości testowania czystości - Nowe centrum testowe do zastosowań w czyszczeniu o wysokiej czystości

  Pod koniec listopada Ecoclean GmbH otworzył nowe centrum testowe High Purity w swoim zakładzie produkcyjnym w Dettingen unter Teck. Firma stworzyła tam urządzenia i warunki do przeprowadzania testów czyszczenia dla komponentów high-tech o ekstremalnie wysokich wymaganiach czystości. W obszarze czyszczenia końcowego, który znajduje się w zwalidowanym pomieszczeniu czystym klasy ISO 7 ze strefami ISO 6, można przeprowadzać testy czyszczenia o najwyższych wymaganiach czystości, na przykład klasy 2 i 1.

 • 2021

  Zakończenie procesu wydzielenia: Podróż zakończona, rozpoczyna się nowy rozdział w naszej historii.

  W listopadzie 2021 r. Shenyang Blue Silver Group (SBS) ogłosiła pomyślne zakończenie procesu wydzielenia, który został oficjalnie zamknięty. Wraz z zamknięciem procesu Grupa SBS Ecoclean z powodzeniem przejęła pełną kontrolę nad firmami zajmującymi się czyszczeniem części nabytymi w 2017 roku. Nasza niezależna działalność jest kamieniem milowym, który nie tylko wzmacnia naszą pozycję rynkową, ale także otwiera nowe możliwości rozwoju, internacjonalizacji i dywersyfikacji. W przyszłości nadal będziemy dążyć do doskonałości, wspierania innowacji i dostarczania wartości naszym klientom.

 • 2021

  Ecoclean UK w nowej siedzibie - idealne środowisko do znalezienia optymalnego rozwiązania w zakresie utrzymania czystości. Więcej miejsca dla jeszcze lepszego wsparcia i szersze możliwości testowania - te cele zostały zrealizowane dzięki przeprowadzce do zupełnie nowej siedziby w Alcester. Ecoclean UK, dostawca przyszłościowych maszyn i usług w zakresie czyszczenia części przemysłowych, czyszczenia części precyzyjnych, gratowania i obróbki powierzchni, działa od czerwca 2021 roku w nowej siedzibie. Znajduje się ona przy Unit 10A w Arrow Business Park, Alcester Employment Park, Arden Forest Way w Alcester, Warwickshire.

 • 2021

  Ecoclean Connect: platforma digitalizacji i zdalnego serwisu dla zwiększenia wydajności i konkurencyjności. Rosnące wymagania jakościowe, bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące identyfikowalności, więcej projektów dostosowanych do potrzeb klienta i krótsze terminy dostaw - wyzwania stojące przed firmami produkcyjnymi stają się coraz bardziej zróżnicowane. Automatyzacja, cyfryzacja i łączenie w sieci są niezbędnymi warunkami do ich przezwyciężenia. Ecoclean wspiera cyfrową transformację procesów czyszczenia części za pomocą swojego innowacyjnego rozwiązania w chmurze Ecoclean Connect.

 • 2020

  Ecoclean otrzymuje Złotą Niemiecką Nagrodę Innowacyjności za EcoCvelox. Ecoclean znalazł się wśród laureatów tegorocznej nagrody German Innovation Award, która jest przyznawana przez German Design Council. Wprowadzony na rynek w 2019 roku EcoCvelox otrzymał nagrodę w kolorze złotym w dziale "Machines & Engineering" w klasie konkursowej "Excellence in Business to Business". Decydujące kryteria obejmowały stopień innowacyjności, jakość techniczną i funkcjonalność, korzyści dla użytkownika oraz opłacalność.

 • 2020

  Ecoclean uruchamia nową aplikację serwisową, która optymalizuje komunikację dla swoich klientów na całym świecie. Prosta, szybka i bezpośrednia droga do obsługi klienta. Niezależnie od tego, czy chodzi o pytanie dotyczące konserwacji, problem techniczny czy część zamienną, która jest potrzebna - nowa aplikacja serwisowa dla IOS i Android ułatwia kontakt z zespołem serwisowym bezpośrednio w odpowiednim oddziale Ecoclean. Dwukierunkowe połączenie w czasie rzeczywistym za pomocą funkcji czatu i wideotelefonii z transmisją obrazu na żywo pozwala na szybkie i skuteczne rozwiązywanie problemów.

 • 2020

  UCMSmartLine, nowy, wysoce elastyczny, modułowy system ultradźwiękowego czyszczenia precyzyjnego. W wielu branżach i na wielu rynkach przedsiębiorstwa muszą stawiać czoła rosnącym wymaganiom dotyczącym czystości swoich części. Często mogą one być spełnione tylko dzięki procesom mycia precyzyjnego dostosowanym do wymagań. Do takich zastosowań firma UCM opracowała nową, ekonomiczną serię myjek ultradźwiękowych UCMSmartLine. W oparciu o standardowe moduły, zawiera ona zintegrowane systemy elektryczne i sterujące dla procesów czyszczenia, płukania, suszenia, załadunku i rozładunku, jak również wszechstronny system transportowy. Moduły mogą być konfigurowane w celu stworzenia indywidualnych, rozszerzalnych systemów do czyszczenia wstępnego, pośredniego i końcowego.

 • 2019

  Ecoclean wprowadza na rynek nowy EcoCvelox, wysokociśnieniowy system do gratowania strumieniem wody w połączeniu z procesami niskociśnieniowymi do czyszczenia. Wraz z całkowicie nową koncepcją systemu EcoCvelox, Ecoclean wprowadza wysoce elastyczne, modułowe rozwiązanie do ekonomicznego, wysokociśnieniowego gratowania i czyszczenia strumieniem wody w jednym procesie. Konfigurowalna i rozszerzalna w zależności od procesu maszyna ze zintegrowanym systemem transportu liniowego umożliwia obróbkę elementów o wymiarach do 200 x 200 x 200 mm z czasem cyklu wynoszącym tylko 15 sekund na paletę w tzw. przepływie jednoelementowym.

 • 2018

  Uruchomienie nowego zakładu Ecoclean w Pune
  Nowa nazwa, nowe logo i nowy adres: tak jak było to w przypadku innych firm z Grupy SBS Ecoclean w 2017 roku, nasz oddział w Pune, w Indiach zmienił nazwę z Dürr Ecoclean – siedziba Schenck RoTec (I) Ltd na Ecoclean Machines Private Limited. Poprzez Grupę SBS Ecoclean, Ecoclean w Pune stał się niezależną jednostką która rozpoczęła własną produkcję maszyn pod nadzorem Centrów Kompetencji w Monschau i Filderstadt w Niemczech. Firma zmieniła również swój adres, przenosząc się do nowego zakładu z większą powierzchnią i lepszą infrastrukturą.

 • 2018

  Działanie jako jedna Grupa
  Grupa SBS Ecoclean zakończyła proces integracji 100% jednostek z działu Przemysłowego Mycia Części i Obróbki Powierzchni. Grupa zatrudnia ok. 900 pracowników w 12 zakładach w dziewięciu krajach na świecie, w tym dwa Centra Kompetencji w Niemczech – w Monschau i Filderstadt.

  Globalnie i lokalnie: marka Ecoclean jest znana na świecie z Przemysłowego Mycia Części i Obróbki Powierzchni.  UCM jest zaufaną marką i dostawcą wodnych rozwiązań do mycia dokładnego i ultradokładnego. Dzięki oddziałowi Mhitraa w Chennai (Indie), Grupa SBS Ecoclean wykazuje elastyczność żeby działać jako globalny dostawca zaawansowanej technologii, a zarazem lokalny dostawca dzięki dobrej znajomości lokalnej specyfiki i potrzeb klientów.

 • 2017

  Z Dürr Ecoclean powstaje Ecoclean!
  W efekcie dokonanej zmiany przez właściciela Grupa SBS Ecoclean działa od teraz jako osobny holding i w ramach szerokiej ofensywy marketingowej prezentuje na targach parts2clean w Stuttgarcie nowy, świeży i nowoczesny projekt korporacyjny. Kolejnym kluczowym punktem w trakcie udziału w targach jest wystawiony na nich manipulator Ecoclean SCARA, który przy pomocy technologii Virtual Reality demonstrowany jest w rzeczywistych warunkach pracy. Działający na całym świecie holding cementuje tym samym swoją pozycję jako światowego lidera technologii w obszarze przemysłowego mycia części i obróbki powierzchniowej.

 • 2017

  Na stulecie swojego istnienia BMW Group zamówiła w 2016 roku w Dürr Ecoclean setną instalację myjącą EcoCFlex. Jubileuszowy egzemplarz elastycznej jednostki robotowej stanowi część „trójpaku“ i jest pokryty specjalną powłoką lakierniczą. Urządzenia wejdą do produkcji seryjnej od maja 2017 roku w fabryce silników w Steyr.

 • 2017

  Jako strategiczny inwestor chińska grupa Shenyang Blue Silver Group (SBS) przejmuje w dniu 01.04.2017 r. 85 % udziałów w grupie Dürr Ecoclean. Dürr AG zachowuje 15% udziałów. Ecoclean będzie działać w przyszłości na rynku jako niezależny holding. Strategicznym celem jest dalszy rozwój Grupy Ecoclean na międzynarodowym ryku oraz rozbudowa aktywności w obszarze przemysłowego mycia części i obróbki powierzchniowej.

 • 2016

  Od grudnia 2016 roku Dürr Ecoclean reprezentowany jest w Wielkiej Brytanii w postaci osobnej spółki jako dostawca urządzeń myjących pracujących z użyciem wody i rozpuszczalników. Ecoclean UK Ltd. w siedzibą w Warwick (UK) opiekuje się klientami z Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz dzięki własnemu centrum technologicznemu oferuje możliwość przeprowadzania prób mycia w warunkach zbliżonych do warunków produkcyjnych.

 • 2016

  Na targach parts2clean w Stuttgarcie prezentowane jest nowe urządzenie EcoCcompact. Pracująca w warunkach pełnej próżni jednokomorowa instalacja przeznaczona do mycia oraz konserwacji z użyciem zmodyfikowanych alkoholi i niehalogenowych węglowodorów – do ekonomicznego i niezawodnego mycia z użyciem rozpuszczalników.

 • 2015

  Dürr Ecoclean inwestuje w rozbudowę swojej aktywności w obszarze techniki mycia w Indiach. 16. listopada 2015 r. Dürr Ecoclean przejmuje hinduską firmę Mhitraa Engineering Equipment Ltd., która zatrudnia ponad 50 pracowników i ma siedzibę w Chennai. Mhitraa jest wiodącym, lokalnym specjalistą w zakresie przemysłowych instalacji myjących. Firma może pochwalić się ścisłymi kontaktami z producentami motocykli oraz dostawcami silników.

 • 2014

  Na targach Innovation Days w Monschau Dürr Ecoclean prezentuje najnowsze konstrukcje EcoCflex 3 i EcoCdry. EcoCflex 3  łączy nowoczesne i sprawdzone procesy mycia, jak mycie zalewowo-iniekcyjne, mycie natryskowe lub zadania związane z użyciem wysokiego ciśnienia z elastycznością manipulatora Ecoclean SCARA. Kompletne sterowanie maszyną i manipulatorem realizowane jest za pomocą sterowania numerycznego CNC. Ponownie zdecydowanie zredukowano ilość miejsca potrzebną do zainstalowania urządzenia oraz poziom zużycia energii.<br />Obecnie na całym świecie zainstalowanych jest ponad 100 urządzeń EcoCflex 3.

 • 2014

  Dürr Ecoclean kontynuuje swoją ofensywę innowacyjności i na targach parts2clean w Stuttgarcie prezentuje po raz pierwszy urządzenie EcoCwave. EcoCwave to nowe wszechstronne urządzenie przeznaczone do mycia części z użyciem wody. Dzięki uniwersalnym możliwościom użycia, dopasowanym do wymagań klientów wariantom wyposażeniowym oraz zminimalizowanego zapotrzebowania na miejsce do montażu przy zredukowanych kosztach za sztukę oraz stabilnej jakości procesu EcoCwave w znaczącym stopniu poprawia konkurencyjność jej użytkowników oraz poprawia proces tworzenia wartości.

 • 2013

  Na targach parts2clean w Stuttgarcie Dürr Ecoclean prezentuje po raz pierwszy instalację EcoCcore. EcoCcore to urządzenia przeznaczone do mycia z użyciem rozpuszczalników, które jest perfekcyjnie dopasowane do rosnących wymagań w odniesieniu do jakości części w najróżniejszych branżach. Urządzenie oferuje maksymalną elastyczność, wysoką wydajność w odniesieniu do przepustowości i objętości oraz gwarantuje optymalną wydajność kosztową. Obecnie na całym świecie zainstalowanych jest ponad 200 urządzeń.

 • 2009

  W grudniu 2009 r. Dürr Ecoclean przejmuje wyspecjalizowaną w zakresie ultradźwiękowych instalacji do dokładnego mycia firmę UCM AG w Rheineck (CH), która zatrudnia ponad 50 pracowników. Zakup firmy UCM sprawia, że Dürr Ecoclean może zaoferować kompletne rozwiązania dla wszelkiego rodzaju zadań związanych z przemysłowym myciem, od mycia wstępnego, poprzez mycie pośrednie, aż po mycie dokładne i bardzo dokładne.

 • 2006

  Dürr Ecoclean Monschau prezentuje po raz pierwszy instalacje czyszczące EcoCTrans i EcoCFlex Classic. EcoCTrans to wydajne transferowe urządzenie czyszczące wykonane w technice modułowej. EcoCFlex jest elastyczną instalacją myjącą, bazującą na robocie. Różne procesy mycia realizowane są centralnie w komorze obróbkowej. W komorze zainstalowane są systemy 10 bar przeznaczone do wstępnego mycia oraz nieruchome układy natryskowe lub wielofunkcyjny zbiornik przeznaczony do wydajnego mycia zalewowo-iniekcyjnego. Obecnie na całym świecie sprzedano ponad 500 komór robotowych.

 • 2006

  Dzięki oddziałowi w Pune Dürr Ecoclean rozszerza swoją działalność w obszarze przemysłowej techniki mycia w Indiach. Program produkcyjny koncentruje się na przemysłowych instalacjach myjących przeznaczonych dla klientów z branży samochodowej i przemysłowej. W oddziale Pune zatrudnionych jest ok 20 pracowników, pracujących w dziale administracyjnym i sprzedaży oraz w serwisie.

 • 2005

  Przejęcie firmy Agullo Chekia w Oslavany (Czechy). Firma zatrudnia ponad 60 pracowników i koncentruje się na produkcji rozpuszczalnikowych instalacji myjących EcoCcompact oraz Minio 85C przeznaczonych na światowe rynki.

 • 2004

  Dürr Ecoclean rozszerza swoją aktywność w obszarze przemysłowej techniki mycia, otwierając oddział i produkcję w Szanghaju (Chiny). Program produkcyjny koncentruje się na przemysłowych instalacjach myjących przeznaczonych dla klientów z branży samochodowej i przemysłowej. W oddziale w Szanghaju zatrudnionych jest obecnie ponad 160 pracowników w dziale administracyjnym, sprzedaży, konstrukcyjnym oraz na produkcji.

 • 1998

  Drugie sympozjum Dürr Ecoclean Monschau z prezentacją technologii KVI. Dzięki kombinacji mycia natryskowego i mycia zalewowo-iniekcyjnego są dokładnie czyszczone zarówno zewnętrzne strony, jak i trudno dostępne otwory i puste przestrzenie we wnętrzu czyszczonych detali.  Obecnie jest zainstalowanych na całym świecie ponad 150 instalacji.

 • 1996

  Rozszerzenie działań w sekcji przemysłowej techniki mycia na kontynent północnoamerykański i otwarcie zagranicznego biura w ramach Dürr Automation Inc. w miejscowości Wixom, MI (USA). Obecnie firma Ecoclean Inc. zatrudnia ponad 70 pracowników pracujących w miejscowości Southfield, MI (USA).

 • 1996

  Następuje oddzielenie sekcji Dürr Reinigungstechnik. Koncern Dürr Beteiligungs-AG, wiodący na świecie dostawca systemowy dla lakierni samochodowych, łączy w dniu 01.01.1996 r. działania jego sekcji produktowej &quot;Przemysłowa technika mycia&quot; w osobnej spółce. Nowa firma występuje pod nazwą Dürr Ecoclean GmbH z siedzibą w Filderstadt. Firma jest w 100% własnością Dürr-Beteiligungs-AG. Ten krok ma wg słów szefa zarządu Dürr, Hansa Dietera Pötscha, zwiększyć konkurencyjność rynkową firmy.

 • 1993

  W sekcji Przemysłowa technika mycia postawiono sobie za cel projektowanie i realizowanie optymalnych pod kątem technicznym, ekonomicznym i ekologicznym instalacji myjących. Sekcja Przemysłowa technika mycia bazuje na oddziale Monschau, który realizuje zaprojektowane do indywidualnych potrzeb dużych klientów z branży przemysłu samochodowego zaawansowane technologicznie instalacje specjalistyczne, oraz na oddziale Filderstadt, który sprzedaje głównie standardowe instalacje czyszczące przeznaczone dla ogólnego przemysłu. Dzięki Stic Hafroy kompletny francuski rynek instalacji myjących.

  Obrót: 138 milionów DM (70,56 milionów €)
  AE: 120 milionów DM (61,36 milionów €)
  602 pracowników

 • 1992

  Dürr Ecoclean Monschau prezentuje na sympozjum po raz pierwszy technologię DGI &amp; SFI. Sprawdzona metoda mycia na bazie mycia zalewowo-iniekcyjnego (IFW) z liniowym systemem zalewowym i obróbką natryskową. Opcjonalne wysokociśnieniowe okrawanie przy użyciu wody realizuje dodatkowe zadania związane z okrawaniem. Obecnie na całym świecie pracuje ponad 250 instalacji.

 • 1989

  Dürr przejmuje wyspecjalizowaną w zakresie techniki mycia firmę Stic Hafroy S.A. w Loué, Francja. Program produkcyjny skupiał się na przemysłowych instalacjach myjących i systemat automatycznych, które przede wszystkim stosuje się w obszarze linii produkcyjnych w przemyśle motoryzacyjnym. Obecnie Ecoclean Technologies S.A.S. z siedzibą w Le Mans zatrudnia ok. 35 pracowników w dziale sprzedaży, konstrukcyjnym oraz na produkcji.

 • 1985

  Handlowe włączenie Dürr Ecoclean do Dürr GmbH jako sekcja produktowa Przemysłowa technika mycia (IRT) z siedzibą w Zuffenhausen. Obroty oddziału Filderstadt: 24,5 mln. DM ze 177 zleceniami.

 • 1971

  Firma Dürr Ecoclean powstała w miejscowości Monschau w dniu 03.05.1971 r. Program produkcyjny skupiał się wówczas, jak i dzisiaj, na przemysłowych instalacjach myjących, które przede wszystkim stosuje się w obszarze linii produkcyjnych w przemyśle motoryzacyjnym. Na łącznej powierzchni ponad 10 000 m² zatrudnionych jest ponad 250 pracowników w dziale administracyjnym, sprzedaży, konstrukcyjnym oraz na produkcji.

 • 1956

  W 1956 rozpoczęła się historia sukcesu dzisiejszej Grupy Ecoclean, co miało miejsce w momencie rozpoczęcia produkcji w zakładzie w Filderstadt, wówczas pod nazwą Deinert Galvanotech. Program produkcyjny skupiał się wówczas, jak i dzisiaj, na przemysłowych instalacjach myjących, które przede wszystkim stosuje się w obszarze ogólnego przemysłu. Po rozbudowie i modernizacji w latach 1990 i 2000 na powierzchni ponad 10 000 m² zatrudnionych jest prawie 200 pracowników, którzy pracują w dziale administracyjnym, sprzedaży, konstrukcyjnym oraz na produkcji.

Historia

Misja i wizja

Ecoclean Vision Statement

Nasza wizja

 • Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie technologii czyszczenia przemysłowego i obróbkipowierzchni.
 • Mając na uwadze potrzebynaszychklientów, inspiruje nas technologia, a kieruje nami chęć innowacji.
 • Nasze produkty i usługi uznane zostały jako punkt odniesienia „benchmark” w branży.

Ecoclean Mission Statement

Nasze zadanie

 • Zależy nam na długotrwałejwspółpracy z klientami oraz dostawcami.
 • Inwestujemy w innowację, aby pomóc naszym klientom odnieść sukces.
 • Zapewniamy wydajność produkcji dzięki jakości naszych produktów oraz usług.
 • Nieustannie poszerzamy naszą światową obecność.

Ecoclean Values Statement

Nasze wartości

 • Opowiadamy się za otwartąkulturą, która docenia różnorodność i kreatywność.
 • Myślimy i działamy jako przedsiębiorca.
 • Pracujemy nad rozwiązaniami w sposób trwały i godnyzaufania.
 • Dbamy o odpowiedzialność społeczną i środowiskową.
Misja i wizja

Zarządzanie

Hongsheng Guo

Prezes i Group CEO

Pan Hongsheng Guo jest od kwietnia 2017 r. prezesem SBS Ecoclean GmbH oraz Group CEO w spółce SBS Ecoclean Group.

 • Urodzony w 1962 r. w Shenyang, Chiny
 • W 1996 r. zakłada spółkę SBS Group w Chinach pod hasłem „technology drives the future”
 • W marcu 2017 r. przejął kierowanie sekcją Mycie i Obróbka powierzchniowa w spółce Dürr AG

Dr. Zhisen Yu

Dyrektor Zarządzający SBS Ecoclean GmbH; Dyrektor Finansowy Grupy, Grupa SBS Ecoclean; Dyrektor Zarządzający Ecoclean GmbH, Niemcy

Dr Yu dołączył do Grupy SBS Ecoclean od 01.01.2017 r. jako Dyrektor Finansowy Grupy. Jest odpowiedzialny za wszystkie aspekty związane z finansami i kontrolą Grupy, a także za zgodność z przepisami Grupy, HR / organizację i IT Grupy. Dodatkowo, ze skutkiem od 17 kwietnia 2023 r., dr Zhisen Yu został powołany do zarządu spółki jako dyrektor zarządzający ds. handlowych Ecoclean GmbH. Dodatkowo, ze skutkiem od 13 października 2023 r., został mianowany dyrektorem zarządzającym SBS Ecoclean GmbH (siedziba Grupy SBS Ecoclean).

 • Urodzony w 1983 r. w Chinach
 • Otrzymał tytuł Dr. rer. oec. w 2013 roku w Niemczech
 • Dołączył do Grupy SBS Ecoclean w 2017 r.
 • Odpowiedzialny za wszystkie aspekty finansowe Grupy, jak również za Groupy zasoby ludzkie i Groupy IT
 • Członek zarządu spółki Ecoclean GmbH, Niemcy

Michael Förster

Prezes zarządu spółki Ecoclean GmbH, Niemcy

Michael Förster pracuje w firmie Ecoclean już ponad 30 lat. W listopadzie 2010 roku objął stanowisko prezesa zarządu obecnej spółki Ecoclean GmbH. Michael Förster odpowiada za działanie sekcji Cleaning Automotive Grupy Ecoclean w Europie i Azji oraz Precision Cleaning i Surface Processing na całym świecie.

 • Urodził się w 1962 roku w Belgii

 • W 1987 roku rozpoczął pracę w spółce Ecoclean GmbH w Monschau

 • Prezes Ecoclean Technologies SAS we Francji, dyrektor spółki Ecoclean Technologies spol. s r.o. w Republice Czeskiej, członek rady nadzorczej UCM AG, Szwajcaria

 


Ralf Dienel

Dyrektor Zarządzający Ecoclean GmbH, Niemcy

Ralf Dienel pracuje w Ecoclean od ponad 20 lat. W 2011 objął stanowisko Wiceprezesa ds. Operacyjnych w siedzibie w Filderstadt. Od kwietnia 2018 Ralf Dienel jest Dyrektorem Zarządzającym  Ecoclean GmbH i jest odpowiedzialny za Centrum Kompetencji w Filderstadt.

 • Urodzony w 1966 w Nigerii
 • Dołączył do Dürr Ecoclean GmbH w 1996
 • 2011 do 2018 Wiceprezes ds. Operacyjnych, Filderstadt / Niemcy
 • Dyrektor Zarządzający Ecoclean GmbH w Filderstadt, Członek Zarządu Ecoclean Machines Pvt. Ltd w Pune w Indiach i Mhitraa Engineering Equipments Pvt Ltd. w Chennai w Indiach

Mark Jackson

CEO Ecoclean Inc., USA 

W kwietniu 2018 Mark Jackson objął stanowisko CEO w Ecoclean, Inc. Southfield, Michigan. Jest odpowiedzialny za branżę mycia i obróbki powierzchni w grupie SBS Ecoclean w krajach NAFTA.

 • Urodzony w 1961 w Wielkiej Brytanii

 • Dołączył do Dürr Ecoclean, Warwick, UK w 1991 jako Manager Sprzedaży i Ofertowania

 • W 1996 dołączył do Działu Sprzedaży  Dürr Inc., USA  jako Manager Sprzedaży i Ofertowania, później jako Dyrektor Sprzedaży i Wiceprezes Sprzedaży

 • 2010 - 2013 Wiceprezes Global Business Development i Product-Line-Management w Dürr Inc.

 • 2013 - 2018 Dyrektor Generalny producenta maszyn branży automotive w obszarze Detroit

 • Kwiecień 2018 powrót do Ecoclean jako części SBS Ecoclean Group jako CEO Ecoclean, Inc. 


Frank Gijsen

Prezes Ecoclean Machinery (Szanghaj) Co., Ltd., Chiny

Frank Gijsen jest od stycznia 2020 prezesem Ecoclean Machinery w Szanghaju, w Chinach. Jest odpowiedzialny za działalność w zakresie czyszczenia części przemysłowych i obróbki powierzchni Grupy SBS Ecoclean w Chinach i Azji Południowo-Wschodniej.

 • Frank Gijsen urodził się w 1969 in Belgii;
 • Posiada on ponad 25-letnie doświadczenie w międzynarodowych przedsiębiorstwach zajmujących się budową maszyn, głównie w branży automotive i przemyśle, a także posiada dobrą znajomość rynku chińskiego (od 2004 roku mieszka w Chinach);
 • W latach 2004 do 2010 był Dyrektorem Operacyjnym, później Dyrektorem Generalnym w spółce córce niemieckiego producenta systemów filtracji płynu chłodzącego w Szanghaju;
 • W latach 2010 do 2014 pracował w spółce córce niemieckiego koncernu zajmującego się budową maszyn: od 2010 do 2012 jako Dyrektor Sprzedaży w dziale Przemysłowego czyszczenia komponentów, później jako Prezes jednostki biznesowej zajmującej się maszynami do napełniania oraz rozwiązaniami kontrolnymi dla rynku motoryzacyjnego i przemysłowego, a także do linii do produkcji klimatyzacji
 • Między rokiem  2014 a 2019 pracował na różnych stanowiskach, w tym jako Dyrektor Sprzedaży, Dyrektor Generalny oraz niezależny doradca dla chińskiego i wielu europejskich przedsiębiorstw z dziedziny automatyzacji i budowy maszyn, wspierając współpracę pomiędzy Europą a Chinami.
Zarządzanie

Środowisko i jakość certyfikat

Certyfikaty

Nieustannie dokładamy starań o stałą poprawę i rozwój naszych procesów i zlecamy regularne kontrolowanie i certyfikowanie oraz wydajności tych procesów i systemów zarządzania.

System zarządzania jakością

SBS Ecoclean jest symbolem doskonałej jakości produktów i niezawodności w realizacji projektów. Bazą dla naszej jakości jest mocno zakorzeniona świadomość jakości naszych pracowników oraz pozytywny klimat w pracy. To oznacza również nieustanne kwestionowanie aktualnych produktów, przebiegów i procesów oraz ciągłego ich usprawniania. Wprowadzenie zasad jakości do produkcji i realizacja projektów odbywają się zgodnie ze standardami lub systemem zarządzania jakości Grupy Ecoclean. 

System zarządzania środowiskiem

Jesteśmy koncernem produkującym maszyny i instalacje, który jest liderem w swojej branży na światowych rynkach. Dlatego przestrzeganie wszystkich ważnych przepisów prawnych dot. ochrony środowiska naturalnego oraz przestrzeganie zasad Grupy SBS Ecoclean dotyczących polityki ochrony środowiska naturalnego i jakości stanowią naturalne zobowiązanie dla wszystkich pracowników Grupy SBS Ecoclean:

 • Odpowiednio wczesne dopasowanie produktów w przypadku zmiany prawnych warunków ramowych (bezpieczeństwo prawne)
 • Produkty o niskim poziomie emisji: Zminimalizowanie emisji hałasu i zanieczyszczeń lotnych oraz poziomu zużycia wody
 • Produkty oszczędzające zasoby: Zminimalizowanie zużycia poziomu świeżej wody i ścieków, energii oraz materiałów
 • Szerokie wykorzystanie możliwości recyklingu
 • Zminimalizowanie ilości odpadów
Środowisko i jakość certyfikat

Ogólne warunki handlowe

Ogólne warunki handlowe

Tutaj znaleźć można ogólne warunki zakupów, dostaw i montażu Grupy SBS Ecoclean.

Objaśnienie dotyczące ograniczenia eksportu

Firma SBS Ecoclean zamówiła u klienta części, które zostaną dostarczone do kraju docelowego poza granicami UE i dlatego mogą one podlegać ograniczeniom eksportowym. Wypełnioną ankietę należy wysłać z podpisem, wspólnie z potwierdzeniem zamówienia, do działu zakupów.

Prawa pracownicze

Zleceniobiorca zobowiązuje się niniejszym do przestrzegania wymienionych powyżej praw ochrony pracowników zgodnie z przepisami prawnymi danego wymiaru sprawiedliwości.

Ogólne warunki handlowe
Downloadform pdf pl