• Rozwiązania do czyszczenia części samochodowych

Czyszczenie elementów konstrukcyjnych w przemyśle motoryzacyjnym i u dostawców

Niezależnie czy to samochód osobowy czy samochód ciężarowy - w żadnej innej branży wymagania wobec czyszczenia elementów konstrukcyjnych nie są tak zróżnicowane i wysokie jak w przemyśle motoryzacyjnym. Począwszy od silników i skrzyni zmiany biegów przez elementy konstrukcyjne do układów wtryskowych, hamowania, kierowania i wspomagających jazdę po komponenty karoserii czystość elementów konstrukcyjnych ma decydujący wpływ na jakość późniejszych procesów ewentualnie na długie niezawodne i bezpieczne działanie komponentów. Aby je zapewnić, Ecoclean oferuje optymalnie dopasowane i wydajne energetycznie rozwiązania czyszczące, z którymi zgodnie z potrzebą, stabilnie i ekonomicznie spełnione zostaną odpowiednie specyfikacje przewidujące czystość na poziomie cząsteczkowym i powierzchniowym.


Technologie czyszczące dla komponentów z branży motoryzacyjnej

Ecoclean to kompleksowy dostawca przyszłościowych, dostępnych na całym świecie rozwiązań do przemysłowego czyszczenia elementów składowych, wodnej obróbki powierzchniowej i dobranej na miarę automatyzacji. Stosowane są dopasowane do specyficznych wymagań i zastosowań producentów pojazdów i dostawców części (np. specyfikacje czystości, przepustowość, czasy taktów) wodne instalacje czyszczące i okrawające, na przykład do elementów napędu i skrzyni zmiany biegów jak skrzynie korbowe, głowice cylindra, wały korbowe i wałki rozrządu, przekładnie i obudowy oraz elementy hydrauliczne. Do wydajnego czyszczenia seryjnego, na przykład elementów do układów hamowania, kierowania i wtryskowych, dostępne są bazujące na wodzie i przyjazne dla środowiska naturalnego instalacje czyszczące rozpuszczalnikiem, które w ekonomiczny sposób spełniają nawet najwyższe wymagania wobec czystości. Aktywację, na przykład tulei cylindrowych i tarcz hamulcowych, przed powlekaniem dla redukcji drobnego pyłu i ochrony przed korozją z naszymi rozwiązaniami do obróbki powierzchniowej można przeprowadzić równie efektywnie i wydajnie, jak np. czyszczenie spoin spawalniczych na częściach nadwozia. Do zastosowań i zadań związanych z czyszczeniem na etapie montażu oferujemy różnorodne technologie do procesów suchych.

Obszerne know-how w zakresie czyszczenia w przemyśle motoryzacyjnym

Dla zgodnego z wymaganiami, zrównoważonego i wydajnego rozwiązania bardzo różnych problemów w przemyśle motoryzacyjnym i u dostawców z jednej strony wymagane jest obszerne technologiczne know-how. Z drugiej strony konieczna jest wiedza o różnych zastosowaniach. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu i licznym zrealizowanym przez nas projektom dla OEM i dostawców na całym globie spełniamy obydwa warunki. Bogate wyposażenie naszych centrów technologicznych, łącznie z laboratorium czystości i pomieszczeniem sterylnym do szybkiej kontroli czystości technicznej, możemy przeprowadzać próby czyszczenia z oryginalnie zabrudzonymi częściami w warunkach zbliżonych do warunków produkcyjnych. Tak na podstawie materiału, geometrii komponentu, zabrudzenia, wymogów czystości i przepustowości powstają elastyczne, optymalne pod względem technicznym i ekonomicznym rozwiązania czyszczące z automatyzacją.

clear
Downloadform pdf pl